IV ŁABĘDZI BIEG – ELEKTRONICZNY POMIAR CZASU

IV ŁABĘDZI BIEG – ELEKTRONICZNY POMIAR CZASU

Zawodnicy zapisani do biegu otrzymają numery startowe ze zintegrowanymi  chipami pasywnymi służącymi elektronicznemu pomiarowi czasu.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że elektroniczny pomiar czasu w imprezach masowych musi posiadać bardzo dobre rozwiązania, być niezawodny, a ponadto powinien na bieżąco podawać wyniki. Stąd też opieramy się na systemie chipów pasywnych, opracowanym i dopasowanym ściśle do wymagań organizacyjnych imprez sportowych.
Zasada działania opiera się na odczycie indywidualnych chipów zawodników w technologii RFID. Każdy z nich mocowany jest przy zawodniku w miejscu, gdzie nie przeszkadza uczestnikom w osiąganiu rekordów tras. Kiedy sportowiec przebiega przez system czujników, zmienne pole elektromagnetyczne wytworzone przez urządzenia rejestrujące pobudza chip i dekoduje jego sygnał. Chipy pasywne nie potrzebują dodatkowego źródła zasilania, gdyż pobór mocy brany jest z tego właśnie pola – po zgromadzeniu wystarczającej ilości energii wysyłana jest odpowiedź.

 

Częstotliwość pracy zapewnia kilkumetrowy zasięg odczytu, wpływając korzystnie na jego jakość. Wymiana danych w czasie rzeczywistym pomiędzy systemem a komputerami umożliwia sprawną i szybką obróbkę danych, a tym samym wbiegający zawodnik ma już możliwość sprawdzenia swojego czasu na ekranie. Tym samym jesteśmy w stanie sprawnie i na bieżąco podawać komunikaty do ekipy sędziowskiej.

Zaletami są:
łatwe użytkowanie chipów (brak konieczności wplatania ich w buty, przyczepiania na rękach, itp.)
– brak kaucji za chip, a tym samym zaoszczędzenie czasu i kosztów organizatora na zwrotach znaczników po imprezie
wyniki dostępne na bieżąco
– wykorzystanie w różnorodnych dziedzinach: biegi, wyścigi rolkarskie, zawody rowerowe, narciarskie i crossowe, itp.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *